Bol jeden Uplakanček


Bol jeden uplakanček a ten jednostaj pre niečo plakal. Plakal a smoklil, až mal okolo seba jazierko sĺz, mama bola už rozčúlená a povedala mu:
„Pre mňa z mňa, rob si, čo chceš!“
Nuž si uplakanček robil, čo chcel.
Urobil si lodičku a plával pot tom jazere, čo naplakal.
A tam bol ostrovček a Uplakanček vyliezol na breh, že si všetko popozerá. Ale nebolo tam nič zvláštneho. Stál tam dom, na oblohe svietili hviezdy a vo vode plávali ryba. Už chcel spustiť nárek, ale spomenul si:
„Veď teraz si môžem robiť, čo chcem!“
A prestal fňukať a všetko to tam popremieňal., ako mu napadlo. Ryba potom lietali ako vtáci a hviezdy svietili pod vodou. Chlapcovi sa to páčilo, bolo to naozaj dosť pekné. Lenže vieš, čo sa stalo?
Ryby odleteli a hviezdy pod vodou zhasli. Nemohli tam vydržať. Lodička odplávala, že si tiež bude robiť, čo chce, a pretože chlapec triafal kamienkami do oblokov, kým sa všetky nevysypali, nasťahovala sa do domu Meluzína a Prievan a jedli spolu pri stole nanuk z hmly. Bolo tam potom hrozne otupno.
A ako chlapec plakal, vody pribúdalo, ostrovček bol menší a menší a šťastie, že tu bola mama, priplávala statočne a toho chlapca zachránila! Ako dobre, že vedela plávať.
Bola to šikovná mamička.
Jazyk:Slovenčina
Príležitosť:Deň matiek
Zámer:Na ponaučenie
Autor: Oľga Hejná

Hodnotenie: 0


 Táto riekanka zatiaľ ešte nebola hodnotená.
 Pre ohodnotenie riekanky sa treba prihlásiť.


inzercia

Copyright © 2010 - 2024 Riekanky.sk Všetky práva sú vyhradené a chránené autorským zákonom.