O neposlušnom oteckovi


Bol raz jeden chlapec a jedno dievčatko a tí mali neposlušného otecka. Ráno chlapec zakúril a dievčatko uvarilo oteckovi kakao, ale otecko kričal: „Ja chcem cukrík!“
Potom šiel chlapec do roboty a dievčatko išlo tiež do roboty.
Otecka zaviedlo do škôlky pre oteckov. Ale on kričal, že tam neostane, nechcel si ani čiapku zložiť a jedno dievčatko aj kopol!
Večer to bolo ešte horšie. Chlapec viedol otecka domov zo škôlky a otecko dupkal po kalužiach a chlapcovi utekal a doma vbehol v zablatených topánkach na koberec – nie aby sa preobul. Začal krútiť televízorom a rádiom, že chce dáku rozprávku.
Chlapec a dievčatko boli veľmi smutní, že majú takého neposlušného otecka. Dievčatko sa vrátilo z práce, varí, perie, hladí, a otecko lezie po stole!
Chlapec čistí v predsieni topánky, aj oteckovi čistí topánky, či by si ich otecko nemohol aspoň vyleštiť? Už by to mohol vedieť...
Prepánajána, však som to ja povedala všetko naopak! Však som povedala, že bol jeden chlapec a jedno dievčatko a tí mali neposlušného otecka? To som teda poplietla. Všetko čom som tu rozprávala, malo byť naopak. Mala som povedať:
Bol jeden otecko a mamička a tí mali neposlušného chlapca... Tak to malo byť?
Jazyk:Slovenčina
Zámer:Na ponaučenie
Autor: Oľga Hejná

Hodnotenie: 0


 Táto riekanka zatiaľ ešte nebola hodnotená.
 Pre ohodnotenie riekanky sa treba prihlásiť.


inzercia

Copyright © 2010 - 2024 Riekanky.sk Všetky práva sú vyhradené a chránené autorským zákonom.